Relacja spotkania z Katarzyną Zyskowską- Ignaciak

10.04.2017

     Największa nagroda dla miłośnika  książek to możliwość spotkania się z samym ich twórcą ,    z pisarzem.

     Taka nagroda spotkała uczestników spotkania , które miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rytwianach.

5 kwietnia nasza biblioteka miała przyjemność gościć w swoich progach Katarzynę Zyskowską – Ignaciak. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu DKK.

   Pani Katarzyna okazała się być niezwykle sympatyczną, ciepła, pełną uroku osobą. Swoją opowieść o przygodzie z pisaniem zaczęła od wyjaśnienia skąd pomysł na takie właśnie zajęcie. Ponadto zaprezentowała po krótce niemal cały swój dorobek literacki. Każda jej książka ma swoją historię i te historie usłyszeli uczestnicy spotkania . Podróżowali z p. Katarzyną przez stulecia.

Usłyszeli jak powstała książka opisująca część życia Marii Skłodowskiej –Curie, jak pisarka zbierała materiały do powieści „ Ty jesteś moje imię „ O Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

Opowiedziała również o  „ Przebudzeniu”, książce ,od której  wszystko się zaczęło.

    Po dłuższym monologu przyszedł czas na pytania słuchaczy. To moment, kiedy można bliżej poznać pisarza, to jaki jest, a tym samym dlaczego książki, które wychodzą spod jego ręki są takie a nie inne.

 Na zakończenie spotkania Katarzyna Zyskowska – Ignaciak rozdała autografy. Była również możliwość zakupu pewnych tytułów jej książek ,włącznie z jej najnowszą powieścią  „ Koma”.

   Swoją obecnością na spotkaniu zaszczycili nas członkowie DKK z Sandomierza, ze Staszowa, z Koniemłót  , z Rytwian oraz panie z Klubu Seniora z Sandomierza.

    Samo spotkanie przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze.

W trakcie spotkania wykorzystano następujące teksty własne autora:

 „ Niebieskie migdały”, „ Upalne lato Marianny”, „ Upalne lato Kaliny”, . „Nie lubię kotów”

„ Koma”, „Ty jesteś imię moje”, „Zanim” , „ Przebudzenie”   

 


czytaj dalej...
Nowości książkowe:

Licznik odwiedzin: 49860